EVA ZAFIRAH

Orientální tanec pokročilé taneční variace:
1. listopadu – 20. prosince 2021 (pokračování kurzu)
pondělí 18:15–19:15, cena: 960 Kč za 8 lekcí

 

O kurzech
Přijďte, rozhýbete si tělo příjemným způsobem, odpočinete si od běžných starostí a udělejte si i takový malý výlet do jiného světa.

 

Orient začátečníci
Kurz je vhodný pro tanečnice bez tanečních zkušeností s orientálním tancem, začátečníky se základy a "věčné začátečníky".

Naučíme se rozumět svému tělu, zlepšíme jeho koordinaci, příjemně se rozhýbáme a zapracujeme na kondici. Osvojíme si základní prvky orientálního tance a pak je propojíme do jednoduchých kombinací, zapracujeme na porozumění a interpretaci taneční hudby.

Budeme se také věnovat krásnému a elegantnímu tanci se závojem, a temperamentnímu egyptskému folklornímu tanci s hůlkou. Veškeré rekvizity jsou ve studiu k dispozici.

 

Orient pokročilé taneční variace
Nadcházející školní rok se budeme dále věnovat bellydance fusion, tribal fusion, tanečnímu divadlu a gypsy fusion. Budeme pilovat techniku prvků, vrstvení pohybů a interpretaci hudby. Plánované choreografie: taneční divadlo "Drunken Sailor" a gypsy fusion "Sha-la-la".

 

 

O lektorce

Vystupuji pod uměleckým jménem Zafirah jako tanečnice a lektorka orientálního tance.

Zafirah je ženské arabské jméno a dá se přeložit jako „vítězná” či „úspěšná”. S různými druhy tance a uměleckého projevu jsem začala už v raném věku: divadlo, pak moderní tanec, několik let tance společenského, a nakonec tanec orientální. Ten mě zcela uchvátil už od počátku, a proto jsem se mu začala intenzivně věnovat. Líbila se mi nejen energická hudba, která člověka mnohdy přímo zvedá ze židle a nutí k pohybu, ale především obrovský prostor pro improvizaci a vyjádření sama sebe, a v neposlední řadě též nezávislost na tanečním partnerovi. Pro svoje tancování využívám nejen klasickou či moderní orientální hudbu, ale jakékoliv skladby, které mě zaujmou a líbí se mi. Protože žiji a tančím ve Střední Evropě, a nikoliv v Orientu, můj tanec nemusí být tolik ovlivňován tam přítomnými pravidly a konvencemi. Ovšem v případě klasických a folklorních stylů, je určitě třeba prezentovat jejich tradiční formu.V poslední době mě nejvíce oslovují různé fúzní a fantasy směry - mojí srdeční záležitostí vždy byl a stále je temný a emotivní gothic bellydance/dark fusion, o jehož propagaci v ČR se snažím, a jsem také spolupořadatelem nyní již mezinárodního festivalu Danse Macabre. Taneční kostýmy si navrhuji a někdy i tvořím či zdobím sama. Mám ráda originalitu a kostýmy, které jsou zcela dle mých potřeb a představ. Navrhování a vymýšlení mě velmi baví, a ono nimravé zdobení a vyšívání považuji za způsob tvůrčí relaxace a cvik v trpělivosti. Nepřestávám se vzdělávat na různých tanečních seminářích či soukromých hodinách, protože je stále co se učit. Od roku 2003 vedu vlastní výuku. Na svých hodinách ráda přivítám všechny zájemkyně.

 

Zpět

Prosím vyplňte tento krátký formulář pro registraci na lekce:

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.